Ideal Tour
>
Země
>
Velká Británie
>
Londýn

Londýn

0
londy-a-okoli-2
greenwich-zero-line
london-eye
londyn-a-skvosty-1

po stopách Lady Diany

Londýn – Hatfield House – Cambridge – Duxford – Windsor - Kew – Greenwich


Ubytování: hotel
Ubytování je zajištěno v hotelu ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Strava: snídaně

Doprava: autokarem
Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Plzeň, Brno,Jihlava, Velká Bíteš, Kuřim, Tišnov

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy
Délka: 6 dní
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel
Stravování: snídaně
Cena od: 9 990

Zájezd na mapě

Termíny a ceny

Termín Délka Poznámka Dospělí
03.07.18 út 6 dní 9 990 Kč rezervovat

Cena obsahuje

  • 3 ubytování
  • 3 snídaně
  • dopravu luxusním autokarem
  • trajekt Calais Dover a zpět, případně Eurotunel
  • služby českého průvodce
  • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

  • vstupy, místní doprava, pobytové taxy cca 100 GBP

Příplatky

  • cestovní pojištění a proti stornu (příplatek: 200 Kč)
  • jednolůžkový pokoj (příplatek: 3490 Kč)

Program zájezdu

1. den:Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.
2. den:Trajektem Calais – Dover, případně Eurotunelem se dostaneme do Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Prohlídku Londýna zahájíme procházkou v královské čtvrti Westminster (Unesco). Přes Trafalgarské náměstí se vládní ulicí Whitehall dostaneme k budovám parlamentu s hodinou věží Big Ben a navštívíme Westminster Abbey, opatství, ve kterém se uskutečnil pohřeb Diany, princezny z Walesu. V případě příznivého počasí shlédneme střídání královské jízdní gardy na Horse Guard´s a přes St. James´s Park se dostaneme k sídlu královny Alžběty II., Buckhingham Palace. Od paláce budeme pokračovat po vzpomínkové trase The Diana, Princess of Wales Memorial Walk k památečním místům vzdávajícím hold Dianě, princezně z Walesu (Memorial Fountain, Memorial Playground). Navštívíme Kensington Palace, ve kterém v Apartment 8 a 9 žila Lady Diana s princem Charlesem a jejich syny. Nyní zde Princ William a jeho žena Catherine, vévodkyně z Cambridge a jejich děti obývají apartmá 1A a princ Harry v Nottingham Cottage. Po návštěvě reprezentačních státních komnat se projdeme po Hyde Park k památníku Prince Albert Memorial a přes kensingtonská muzea se dostaneme k oblíbeným obchodům Lady Di, kde navštívíme proslulý obchodní dům Harrods. Ve večerních hodinách odjedeme na ubytování.
3. den:Po snídani navštívíme jeden z nejpozoruhodnějších příkladů anglické venkovské architektury Hatfield House, který je úzce spjatý s královským rodem. V paláci trávila své dětství královna Alžběta I., mezi exponáty v domě se nachází např. pár jejích hedvábných punčoch, které byly vůbec první v Anglii. Na panství se natáčela celá řada filmů, např. Zamilovaný Shakespeare, Karlík a továrna na čokoládu nebo snímek Královna Alžběta: Zlatý věk. Další naší zastávkou bude Cambridge, starobylé anglické univerzitní město. Charles Darwin, Isaac Newton, či Princ Charles – netřeba vyjmenovávat všechny slavné osobnosti, které zde studovaly a z nichž vzešlo 92 držitelů Nobelovy ceny a 14 premiérů. Seznámíme se s neprestižnějšími colleges Cambridge University a prohlédneme si městečko podél říčky Cam. Poslední zastávkou dnešního dne bude perla britského muzejnictví v nedalekém Duxford, největší letecké muzeum v Evropě, Imperial War Museum Duxford, ve kterém si připomeneme působení československé 310. stíhací perutě, a to až do poloviny roku 1941, kdy v bitvě o Británii bojovalo 87 československých letců, z nichž osm padlo. Dodnes se "Czech pilots" těší ve Spojeném království velké úctě. Muzeum návštěvníky uchvátí nejen svými rozsáhlými a zachovalými sbírkami, ale také netradičním pohledem na válečnou techniku, skvělou architekturu výstavních hal i otevřenou krajinu kolem letiště. Vrátíme se na ubytování.
4. den:Snídaně. V tento den nejprve navštívíme nejzajímavější pamětihodnosti v blízkém okolí Londýna. Prohlédneme si palác Windsor – reprezentační sídlo Jejího Veličenstva, královny Alžběty II., kdy nahlédneme do reprezentačních státních komnat, které jsou dodnes využívány k přijímání státních návštěv. V překrásně zdobené kapli sv. Jiří si také prohlédneme místo posledního odpočinku královny matky, krále Jiřího VI. nebo Jindřicha VIII. V této kapli taktéž proběhla bohoslužba včetně aktu pokání po civilním sňatku prince Charlese a Camilly Parker Bowles, vévodkyně z Cornwallu. Nezapomene na Long Walk, kam královna Alžběta II. pravidelně vyjíždí na koni a budeme mít možnost prohlédnout si centrum malebného městečka Windsor. Již v Londýně navštívíme královské botanické zahrady Kew (Unesco), které patří k nejvýznamnějším botanickým zahradám světa. Zcela bez nadsázky jde o nejucelenější botanickou sbírku na světě, zahrady se rozkládají na ploše 121 ha. Jeden ze skleníků nese na počest princezny Diany jméno Princess of Wales Conservatory (Skleník princezny z Walesu). Unikátní je v tom, že v sobě obsahuje skleníky s různými podmínkami pro život rostlin, které odpovídají deseti klimatickým pásmům. Po prohlídce zahrad se v odpoledních hodinách přesuneme do čtvrti Bloomsbury, kde navštívíme Britské muzeum obsahující více než sedm miliónů předmětů ze všech kontinentů dokumentujících historii lidstva od počátku až do současnosti, mezi nimiž najdeme sbírky z antického Řecka (Elginovy mramory z Athénskéh Parthenonu), starověkého Egypta (Rosettská deska, egyptské mumie) či perské kamenné artefakty a řadu dalších. Den zakončíme večerní procházkou oblastí West End (Soho, Leicester Square), tj. centrem zábavy a divadel. Návrat na ubytování.
5. den:Snídaně. Prohlídku Londýna zakončíme ve finanční čtvrti City of London, kde navštívíme impozantní dílo Sira Christophera Wrena, St. Paul´s Cathedral, ve které se v roce 1981 konala velkolepá svatba Lady Diany Frances Spencer a Prince Charlese. Prohlédneme si katedrální podlaží s překrásnými mozaikami a dřevořezbami, zájemci budou moci vystoupat 528 schodů až do Golden Gallery, odkud se nám naskytne jedinečný pohled na Londýn. Neopomeneme na katedrální kryptu, kde jsou pohřbeny významné osobnosti britského impéria, jakými byli Sir Horation Nelson, vévoda Wellington, Florence Nightingale a řada dalších. Dále budeme pokračovat ke královské pevnosti, Tower of London(Unesco), kde poznáme nejen kolekci korunovačních klenotů, ale také impozantní White Tower, komplex obranných věží a krkavce, kteří střeží trvání monarchie. Spatříme viktoriánský most Tower Bridge a budeme také obdivovat nově budované finanční centrum s ultramoderními stavbami. Zbytek odpoledne budeme mít individuální volno k nákupům nebo návštěvě muzeí, galerií. V případě zájmu účastníků bude skupina pokračovat plavbou po řece Temži (v případě příznivého počasí) nebo vláčkem do čtvrti Greenwich, kde si budeme moci dle individuální preference prohlédnout čajový klipr Cutty Sark, Starou královskou námořní kolej nebo Národní námořní museum. Námořní ráz londýnské čtvrti Greenwich si taktéž můžeme vychutnat v některé z místních hospůdek a procházkou přes královský park se u bývalé Královské observatoře u nultého poledníku rozloučíme s Londýnem a vydáme se na cestu zpět do ČR.
6. den:Příjezd do ČR ve večerních hodinách.

TOPlist