Ideal Tour
>
Země
>
Velká Británie
>
Skotsko - nádherné dobrodružství s návštěvou Orknejských…

Skotsko - nádherné dobrodružství s návštěvou Orknejských ostrovů a ostrova Skye

0
st-marys-church
ben-nevis
caledonian-canal
fyvie-castle
glen-coe
loch-ness
orkney-ring
skot
speyside-destilery
speyside-whiskey
st-andrewa-castle
stirling-castle-cementary
stonehaven
urquhart-castle

St.Andrews - Stonehaven - Speyside – Malt Whisky trail - Thurso - Orknejské ostrovy - Loch Ness - Fort Augustus - ostrov Skye – Stirling - Edinburgh


Ubytování: hotel
Ubytování je zajištěno v hotelech **/*** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Strava: snídaně
Snídaně kontinentální, večeře za příplatek servírované.

Doprava: letecky
Praha

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy
Délka: 8 dní
Doprava: letecky
Ubytování: hotel
Stravování: snídaně
Cena od: 30 860

Zájezd na mapě

Termíny a ceny

Termín Délka Poznámka Dospělí
05.08.18 ne 8 dní 30 860 Kč rezervovat

Cena obsahuje

 • 7 ubytování
 • 7 snídaní
 • leteckou přepravu Praha Edinburgh/Glasgow Praha
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer do/z hotelu
 • dopravu autokarem během programu
 • trajekt z ostrova Skye
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • fakultativní služby, místní dopravu, pobytové taxy, vstupy cca 80 GBP

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 80% maximálně 12500 Kč (příplatek: 260 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 80% maximálně 25000 Kč (příplatek: 570 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 80% maximálně 30000 Kč (příplatek: 670 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 6800 Kč)

Slevy

 • stálý klient (sleva: -630 Kč)

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy do Edinburghu nebo Glasgowa, transfer z letiště do hotelu, ubytování.
2. den:Po snídani odjezd na poloostrov Fife do světově proslulého domova golfu, St. Andrews. Možnost návštěvy muzea golfu nebo hradu ze 13. století s vyhlídkou na Severní moře, zříceniny kdysi největší skotské katedrály, která dodnes svědčí o její středověké nádheře, nebo jen procházek starobylými uličkami. Odpoledne přejezd na východní pobřeží Skotska, zastávka v původně rybářské vesnici Stonehaven s malebným přístavem a u impozantního hradu Dunnottar, rozlehlé zříceniny vystavěné na skalisku 50m nad mořem. Pohled na tento hrad každého uchvátí a patří k nejčastěji fotografovaným motivům ve Skotsku . Ubytování na východním pobřeží Skotska.
3. den:Ráno odjezd k hradu Fyvie, který je nejlepší ukázkou skotské šlechtické architektury. Jeho pět věží uchovává památku na pět století skotské historie. Zastávka s venkovní prohlídkou hradu a jeho okolí. Dále průjezd oblastí Speyside, světově proslulou svými palírnami whisky. Tato trasa bývá nazývána Malt Whisky Trail a na mnoha místech spatříme kromě krásné krajiny i typické komíny palíren připomínající pagody. Samozřejmě nezapomeneme některou z palíren navštívit, abychom se dozvěděli něco o výrobě whisky a také ji ochutnali. Odpoledne přejezd do nejsevernější části Skotska na ubytování.
4. den:Ráno odjezd do Thursa, nejsevernějšího města britského kontinentu. Pobyt v tomto letovisku na pobřeží a procházky starým městem, podél pobřeží po Victoria walk s krásnými výhledy na orknejský ostrov Hoy či ústí řeky Thurso s ruinami hradu, návštěva místního muzea. Fakultativně celodenní výlet na Orknejské ostrovy: Trajekt lodí a okružní jízda po ostrově s návštěvou slavných prehistorických lokalit Skara Brae, Ring of Brodgar se slunečním kruhem z doby okolo roku 3.000 př.n.l., oblasti u vesnice Stenness s menhiry i hlavního centra ostrovů Kirkwallu se zajímavou architekturou a strmými uličkami. Návštěva ostrovů nabídne i možnosti pozorování jedinečné flory a fauny, ať již během trajektu či okružní jízdy a upoutá svou atmosférou blízkou návštěvě norských fjordů. Odpoledne trajekt zpět na pevninu a návrat na ubytování. (V případě špatného počasí či změn jízdního řádu trajektové přepravy si vyhrazujeme právo upravit program tohoto dne).
5. den:Celodenní výlet po legendami opředeném ostrově Skye, bez něhož si návštěvu Skotska nelze představit. Navštívíme nejstarší rodové sídlo Skotska hrad Dunvegan s nejcennější relikvií Fairy Flag. Přejezd po pobřeží poloostrova Trotternish, zastávka u Kilt Rock, útesy vypínající se do výšky až 60 m u jezera Loch Mealt. Skalní jehla Old Man of Storr, lehký pěší výstup. Hlavní město ostrova, atraktivní rybářský přístav Portree s malebnou řadou barevných domů na pobřeží. Večer návrat na ubytování.
6. den:Nejznámější a druhé největší jezero Skotska Loch Ness, po cestě zastávka na troskách hradu Urquhart Castle, odkud je úžasný výhled na jezero Loch Ness, prohlídka hradu. Zastavíme v malebném městečku Fort Augustus, fakultativně výlet lodí po jezeře Loch Ness, prohlídka zdymadel Kaledonského kanálu.  Milovníky přírody nadchne Skotská vysočina. Údolí Glen Nevis s nejvyšší horou Británie Ben Nevis  (1 344 m n.m. ), možnost fakultativně vyjet lanovkou ze střediska Nevis Range. Přejezd ke známému skotskému železničnímu viaduktu Glenfinnan Viaduct, nejznámější most v celém Skotsku, který je dokonce vyobrazen na skotské desetilibrovce, lehký pěší výstup. Pro zájemce je připravena možnost fakultativní jízdy vlakem z Glenfinnan Viaduct do nedalekého Fort William na ubytování, výhledy a kouzlo skotské vysočiny. Ostatní pojednou do Fort William našim busem. Ubytování v okolí.
7. den:Průjezd čarokrásnou skotskou krajinou s vysokými horami, říčkami, vodopády i vřesovišti. Zastávka ve Stirlingu, bývalém královském městě s mohutným hradem. Procházka malebnými uličkami starého městečka. Po poledni odjezd do Edinburghu. Odpoledne prohlídka města – hrad se skotskými korunovačními klenoty, hlavní třída starého města Royal Mile, zámek Holyrood House – skotské sídlo anglické královny, Scotch Whisky centrum, Skotská národní galerie aj. Podvečerní procházka centrem Edinburghu, možnost posezení v typických skotských hospůdkách se skotskou hudbou. Večer odjezd na ubytování u Edinburghu.
8. den:V časných ranních hodinách transfer na letiště, odlet do Prahy.

TOPlist