Ideal Tour
>
Země
>
Finsko
>
Stockholm Helsinky Petrohrad a plavba po Baltu

Stockholm Helsinky Petrohrad a plavba po Baltu

0
Helsinky
Helsinky
Palácové náměstí petrohrad
Stockholm

Za poznáním Petrohradu a pobaltských republik se vypravíme lodí ze švédského Stockholmu, poplujeme Baltským mořem lodní společností Viking Line, navštívíme Helsinky i oblast Savonlinny ve finské jezerní plošině a pak nás již čekají fascinující památky Petrohradu, Tallinu, Rigy a Vilniusu.

Kateřinský palác s Jantarovou komnatou jedno z vrcholných děl architekta Francesca B. Rastrelliho, v němž se vedle dalších zpřístupněných slavnostních reprezentačních sálů nachází obnovený 8. div světa - Jantarová komnata, která sloužila jako audienční místnost ruských panovníků. Cena fakultativního příplatku obsahuje vstup do zámeckého parku, zámku i s návštěvou Jantarové komnaty. Fotografování je v zámku povoleno s výjimkou vlastního prostoru Jantarové komnaty. Možno objednat nejpozději měsíc před odjezdem.

Povinný příplatek skupinové turistické vízum do Ruska o potřebných formalitách ohledně vyřízení víza budeme včas informovat. Pas je třeba doručit do CK cca 1 až 2 měsíce před odjezdem na zájezd. Předán zpět pak bude průvodcem v autobuse.

Stockholm - Helsinky – Lahti - Savonlinna - Petrohrad - Petrodvorce - Puškin - Tallinn - Riga – Vilnius - Trakai


Ubytování: hotel ***
Ubytování je zajištěno 1x na trajektu 2.den ve čtyřlůžkových kajutách a 7x v hotelech*** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Strava: snídaně
Snídaně formou bufetu

Doprava: autokarem
Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Brno, Svitavy, Litomyšl, V.Mýto, Holice (Chrudim), Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy
Délka: 11 dní
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel ***
Stravování: snídaně
Cena od: 17 010

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena obsahuje

 • 8 ubytování
 • 8 snídaní
 • dopravu luxusním autokarem
 • trajekty dle programu
 • cestovní pojištění
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • vstupy do objektů při prohlídkách cca 180 EUR

Příplatky

 • připojištění storno nadstandard (příplatek: 310 Kč)
 • povinný příplatek skupinové turistické vízum do Ruska (příplatek: 1890 Kč)
 • Jantarová komnata (příplatek: 850 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 4300 Kč)
 • 4lůžková kajuta na trajektu 1.den Travemünde Trelleborg (příplatek: 400 Kč)
 • svoz Olomouc (příplatek: 250 Kč)
 • svoz Frýdek Místek, Hranice, Nový Jičín, Ostrava (příplatek: 500 Kč)

Slevy

 • stálý klient (sleva: -170 Kč)

Program zájezdu

1. den:Odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách, průjezd přes Německo do Lübecku – Travemünde, nalodění na odpolední trajekt do Švédska a následná plavba Baltským mořem. V nočních hodinách vylodění v Trelleborgu a odjezd do Stockholmu.
2. den:Ráno příjezd do švédské metropole Stockholm, celodenní prohlídka Gamla Stan (Staré město) s královským palácem, parlamentem, radnicí a kostelem Storkyran. Moderní radnice, v níž se udělují Nobelovy ceny, unikátní námořní muzeum Vasa. Večer nalodění na trajekt do Finska (ubytování ve 4lůžk. kajutách).
3. den:Ráno bohatá snídaně na lodi, vylodění ve finském Turku a jízda autobusem do hlavní metropole. Helsinky, prohlídka okolí přístavu, Uspenská katedrála, navštívíme moderní kostel Skalní chrám - Temppeliaukion kirkko, halu Finlandia, Olympijský stadion - dějiště LOH 1952, Sibeliův monument - památník nejslavnějšího finského skladatele. Přejezd do střediska zimních sportů Lahti. Cesta nádhernou jezerní krajinou do oblasti Savonlinny, ubytování.
4. den:Snídaně. Návštěva jednoho z nejkrásnějších měst Finska Savonlinny, rozkládající se na dvou ostrovech mezi jezery, zastávka u impozantního vodního hradu Olavinlinna. V podvečerních hodinách příjezd do Petrohradu, ubytování.
5. den:Snídaně. Pěší prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností Petrohradu (UNESCO), města založeného r. 1703 Petrem Velikým. Návštěva Ermitáže, jednoho z nejslavnějších světových muzeí na honosném Palácovém nábřeží - bezkonkurenční sbírka uměleckých pokladů. Fakultativní lodní projížďka po Něvě – úchvatné pohledy na mosty a vodní cesty. Navštívíme Zaječí ostrov - historicky první osídlený ostrov Petrohradu s impozantní Petropavlovskou pevností a katedrálou sv. Petra a Pavla - hrobku Petra I. Velikého a dalších ruských carů, vězení Trubeckého bastionu. Okružní jízda městem – domek Petra I. Velikého, křižník Aurora, opět v plné kráse po dvouleté generální opravě, Smolný klášter a další. Návrat na ubytování.
6. den:Snídaně. Letní rezidence Petra Velikého Petrodvorce, prohlídka grandiózního parku, jemuž dominuje Velká kaskáda (37 zlacených soch, 64 fontán a 142 vodotrysků). Odpoledne náměstí sv. Izáka s jezdeckou sochou Petra Velikého a monumentální katedrálou Sv. Izáka – z její kopule se skýtá fantastický výhled na město a sousední Admiralitu a Ermitáž. Něvský prospekt – nejslavnější ulice v Rusku, individuální volno.
7. den:Snídaně. Městečko Puškin, jižně od Petrohradu, velkolepé sídlo ruských carů Carskoje Selo. Jen málo míst v Rusku je spjato s ruskými dějinami více, než zdejší paláce a parky. Prohlídka paláce Kateřiny II. Veliké - mistrovské dílo baroka s dechberoucí Jantarovou Komnatu. Odjezd, večer ubytování v Estonsku.
8. den:Snídaně. Tallin (UNESCO), prohlídka města ležícího na břehu Finského zálivu - opevněné Staré město - Radniční náměstí, hanzovní, cechovní a kupecké domy. Odjezd, večer ubytování v Lotyšsku.
9. den:Snídaně. Hlavní město Lotyšska a největší město Pobaltí Riga. Stará Riga - středověké jádro města (UNESCO) s nejstaršími kamennými domy v zemi, ulice Kalku, červený cihlový kostel sv. Petra, ulice Skarňu, gotický dům Černohlavců, trojice domů Tři bratři na Maža Pils, spleť uliček, nábřeží, Rižský hrad - sídlo prezidenta. Odjezd, večer ubytování v Litvě.
10. den:Snídaně. Prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností hlavního litevského města Vilnius (UNESCO) na řece Neris, které svým půvabem připomíná Prahu - Katedrální náměstí, věž Gedimino, Pilies gatv? (Hradní ulice), Radniční náměstí, dlážděné uličky Starého města s kostely, Jitřní brána. Program zakončí návštěva vodního zámku Trakai, sídlo litevských knížat. Odjezd, noční průjezd Polskem.
11. den:Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

TOPlist