Ideal Tour
>
Země
>
Gruzie
>
Gruzie a Arménie

Gruzie a Arménie

Tbilisi - Mccheta – Uplistsikhe – hora Kazbek – klášter Hagpat – jezero Sevan – Jerevan - Echmiadzin - klášter Khor Virap - klášter Geghard


Ubytování: hotel ***
Ubytování je zajištěno v hotelech*** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy. Jednolůžkový pokoj pouze na vyžádání.

Strava: snídaně

Doprava: letecky
Praha nebo Vídeň dle výběru

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy
Délka: 9 dní
Doprava: letecky
Ubytování: hotel ***
Stravování: snídaně
Cena od: 31 990

Termíny a ceny

Termín Délka Poznámka Dospělí
15.09.18 so 9 dní 31 990 Kč rezervovat

Cena obsahuje

 • 8 ubytování
 • 7 snídaní
 • 1 oběd
 • 1 večeře
 • leteckou přepravu Praha nebo Vídeň/Tbilisi, Jerevan/Praha nebo Vídeň
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer do/z hotelu
 • dopravu místním autokarem během programu
 • výjezd auty k chrámu Gergeti
 • služby českého průvodce, místního průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • návštěva výrobny brandy cca 10 EUR
 • fakultativní služby, místní dopravu, pobytové taxy, vstupy

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 80% maximálně 25000 Kč (příplatek: 950 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 80% maximálně 30000 Kč (příplatek: 1450 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 80% maximálně 40000 Kč (příplatek: 1690 Kč)
 • 5 večeří (příplatek: 2500 Kč)

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy nebo Vídně dle výběru s přestupem do Tbilisi.
2. den:Brzy ráno přílet do Tbilisi, transfer do hotelu a ubytování, odpočinek po příletu a pozdní snídaně. Před polednem prohlídka hlavního města Gruzie. Procházka historickou části města - úzké uličky s krásnými fasádami domů, katedrála Sioni, most Míru, kostely a slavné sirné lázně. Výjezd lanovkou na pevnost Narikala s pěknými výhledy na město. Večer návrat do hotelu.
3. den:Po snídani odjezd do starověkého hlavního města a centra náboženství Gruzie Mccheta, kde navštívíme památky pod ochranou Unesco: kostel Jvari ze 6. stol. a katedrálu Svetitskhoveli z 11. stol. Pokračujeme do Uplisciche, jednoho z prvních gruzínských měst vytesaných do skal k návštěvě jeskynního města. Poté přejezd do oblasti Velkého Kavkazu, cestou zastávka u pevnosti Ananuri a ubytování v hotelu v lyžařském resortu Gudauri. Večeře.
4. den:Dopoledne výjezd do osady Stepantsminda pod bájnou horou Kazbek, u které byl dle řeckých bájí přikován Prométheus za trest, že ukradl b ohům oheň. V terénních autech výjezd po zalesněných svazích k chrámu Gergeti ze 14. století, odkud se otvírá nádherný výhled na okolní hory. Odpoledne odjezd pět do Tbilisi. Cestou možnost návštěvy vinařství s ochutnávkou gruzínského vína. Večer ubytování v Tbilisi a možnost individuálních procházek po starém městě Tbilisi.
5. den:Po snídani odjedeme ke gruzínsko-arménské hranici a návštěva první památky Unesco na území Arménie, kláštera Hagpat. Pokračujeme do hor k vysokohorskému jezeru Sevan, nazývanému smaragd Arménie, kde se nachází i arménská riviéra. Návštěva zdejšího kláštera Sevan z 9.stol. s krásnými výhledy na jezero. K večeru příjezd do hotelu v Jerevanu, ubytování.
6. den:Dopoledne prohlídka Jerevanu, hlavního města Arménie, tepajícího moderního města, které si udržuje svoje kouzlo a atmosféru díky čilému životu v centrálních čtvrtích - na trzích, v pouličních kavárnách a hospůdkách. Poté se vydáme na výlet do bývalého hlavního města a centra arménské církve Echmiadzinu. Návštěva katedrály ze 4.stol., ve které bylo jako v první zemi na světě oficiálně přijato křesťanství za státní náboženství. Město se pyšní řadou kostelů ze 7.stol., prastarých náhrobků i krásných bazilik. Na zpáteční cestě prohlídka ruin Zvartnots ze 7.století, které jsou zapsané na seznam památek UNESCO. Večer návrat na ubytování.
7. den:Po snídani odjezd ke klášteru Khor Virap s nejromantičtější polohou ze všech arménských klášterů s krásným výhledem na údolí Ararat a biblickou horu Ararat. Odsud budeme pokračovat do vinařské oblasti Areni, kde se produkují známá arménská vína. Odpoledne návštěva klášterního komplexu Noravank, stále fungujícího kláštera s přístupovou cestou průsmykem Selim, kterým kdysi vedla hedvábná stezka. Večer návrat na ubytování.
8. den:Dopoledne návštěva helenistického chrámu Garni z 1.stol. n.l., zasvěceného bohu slunce. Dále návštěva kláštera Geghard ze 13.stol. napůl vytesaného do skály a napůl postaveného z velkých vápencových kvádrů, který je asi nejhezčím arménským klášterem. Byl založen ve 4.století, fungoval nepřetržitě a dodnes se tu provádějí křty. Dřevěný kostel s přistavěnou vstupní halou je nejstarší částí kláštera. V jedné ze tří hal vytesaných do skály teče svatý pramen živé vody. Legenda vypráví, že sem byl přinesen jeden z trnů z Kristovy trnové koruny. Tento klášter je také zaspán na seznam památek UNESCO. Oběd v Garni s možností sledovat pečení arménského chleba a ochutnávkou místního barbecue. Odpoledne návrat do Jerevanu a fakultativně návštěva výrobny arménského brandy s ochutnávkou. Večer návrat na ubytování.
9. den:Brzy ráno transfer na letiště a odlet z Jerevanu s jedním přestupem do Prahy a do Vídně.

TOPlist