Ideal Tour
>
Země
>
Nizozemí
>
Holandská mozaika a trhy sýrů v Alkmaaru

Holandská mozaika a trhy sýrů v Alkmaaru

0
Květinové korso

Zájezd mnoha nej, v jehož průběhu navštívíme areál tradičních větrných mlýnů v Zaanse Schans, vyhlášené trhy sýrů v Alkmaaru, jedinečný skanzen v Enkhuizen, idylický Marken, Komenského Naarden, kosmopolitní Amsterdam a nepřeberné množství všudypřítomných květů v Keukenhofu.


Ubytování: hotel
Ubytování je zajištěno v Amsterdamu v hotelu ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce. V případě včasného přihlášení do 2 měsíců před odjezdem se zájmem o doobsazení nebude účtován příplatek za 1/1 pokoj.

Strava: snídaně

Doprava: autokarem
Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Plzeň, Brno, Svitavy, Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice (Chrudim), Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy
Délka: 5 dní
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel
Stravování: snídaně
Cena od: 6 890

Zájezd na mapě

Termíny a ceny

Termín Délka Poznámka Dospělí
09.05.18 st 5 dní 6 890 Kč rezervovat

Cena obsahuje

 • 2 ubytování
 • 2 snídaně
 • dopravu luxusním autokarem
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • Muzeum Van Gogh - nutná rezervace v CK mininálně 1 měsíc před odjezdem.
 • Vstupy, místní doprava, pobytové taxy, fakultativní služby cca 70 EUR

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu (příplatek: 170 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 2400 Kč)
 • svoz Olomouc (příplatek: 250 Kč)
 • svoz Hranice, Frýdek Místek, Nový Jičín, Ostrava (příplatek: 500 Kč)

Program zájezdu

1. den:Odjezd z ČR ve večerních hodinách.
2. den:Ráno navštívíme největší květinovou burzu květin na světě v Aalsmeeru , který si vydobyl renomé nejvýznamnějšího nizozemského střediska pěstování květin. Následuje jeden do jednoho z nejkrásnějších květinových parků na světě v Keukenhofu s nepřeberným množstvím květů, prohlídka parku včetně městečka Lisie s kostelem sv. Agáty, individuální volno. Odjezd do Amsterodamu na ubytování.
3. den:Snídaně. Čekají nás vyhlášené trhy sýrů v Alkmaaru , neobyčejná podívaná na trhy, tak jak probíhají odpradávna – nosiči sýra se „saněmi“ pobíhají dle pokynů mezi hromadami sýra. Následuje skvělý a strhující skanzen Zuiderzeemusem v Enkhuizen, který je zasvěcený životu na holandském venkově. Obyvatelé skanzenu jsou oblečeni do tradičních krojů a obhospodařují i plně funkční pekárny, cukrárny, typické původní obytné domky, dílny, praktické ukázky jednotlivých řemesel. Přes hráz Markerdijk dojedeme do městečka Naarden, vodní pevnost, kostel Grote Kerk - koupule s výjevy Starého a Nového zákona, Valonská kaple - zde je pohřben Jan Amos Komenský, Španělský dům. Cestou zpět na ubytování zastávka v typickém rybářském městečku Marken – malebné městečko, které se dnes řadí ke  klenotům Holandska – poklidné dlážděné uličky, barvami hýřící ulice Kerkbuurt, dřevěné domky a malé grachty. Návrat na ubytování.
4. den:Snídaně, ráno navštívíme kouzelný Zaanse Schans – to jsou všechny holandské národní tradice v jednom skanzenu, plně funkční větrné mlýny, sýrárna a populární manufaktura na výrobu dřeváků. Zbytek dne bude patřit korunovačnímu městu a městu umění Amsterdamu – květinový trh, historie, památky, možnost fakultativní projížďky lodí po grachtech nebo návštěva vyhlášených muzeí (Van Gogh Museum, Rijksmuseum, dům Anne Frankové známý z Deníku Anne Frankové…) náměstí Dam, Královský palác, brusírna diamantů, malé uličky s krámky, vodní kanály, ochutnejte místní speciality – palačinky na všechny způsoby, individuální volno, večer odjezd do ČR.
5. den:Příjezd do ČR v ranních hodinách.

Podobné zájezdy

Malebná Mosela a Porýní s návštěvou Cách

Délka: 5 dní
Strava: snídaně
Doprava: autokarem
Termíny: od 13.06.2018
Detail zájezdu

Paříž - kouzelné město

Délka: 6 dní
Strava: snídaně
Doprava: autokarem
Termíny: od 01.01.0001
Detail zájezdu

TOPlist