Ideal Tour
>
Země
>
Nizozemí
>
Holandsko a Amsterdam

Holandsko a Amsterdam

0
Květinové korso

Amsterdam – Aalsmeer - Alkmaar - Enkhuizen - Naarden - Marken - Zaanse Schans - Amsterdam

Letecký zájezd do jarního Holandska, právě v této době plného jarních květů a vůní. Navštívíme nejen Amsterdam, ale i tradiční větrné mlýny v Zaanse Schans, největší květinovou burzu světa v Aalsmeeru, trhy sýrů v Alkmaaru, jedinečný skanzen v Enkhuizen, idylický Marken a Naarden, spojený s Janem Ámosem Komenským.

Muzeum Van Gogh - nutná rezervace v CK minimálně 1 měsíc před odletem platba na místě cca 17 EUR


Ubytování: hotel
Ubytování je zajištěno v hotelu v Amsterdamu ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Strava: snídaně

Doprava: letecky
Praha

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy
Délka: 4 dny
Doprava: letecky
Ubytování: hotel
Stravování: snídaně
Cena od: 13 990

Zájezd na mapě

Termíny a ceny

Termín Délka Poznámka Dospělí
09.05.18 st 4 dní 13 990 Kč rezervovat

Cena obsahuje

 • 3 ubytování
 • 3 snídaně
 • leteckou přepravu Praha Amsterdam Praha
 • příruční zavazadlo dle podmínek letecké společnosti
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer do/z hotelu
 • dopravu autokarem během programu
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • Muzeum Van Gogh - nutná rezervace v CK min. 1 měsíc před odletem cca 17 EUR
 • vstupy, místní dopravu, pobytové taxy, fakultativní služby cca 70 EUR

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 80% max. 12500 Kč (příplatek: 170 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 80% max. 25000 Kč (příplatek: 480 Kč)
 • odbavené zavazadlo do 20 kg (příplatek: 1200 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 2800 Kč)

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy do Amsterdamu , transfer na ubytování. Odpoledne první část prohlídky historického centra města, náměstí Dam s Královským palácem a farním kostelem Nieuwe Kerk (Nový kostel), dům Anny Frankové, Begijnhof s posvátnou atmosférou, ulice Nes.
2. den:Časně ráno odjedeme do Aalsmeeru , který si vydobyl renomé významného nizozemského střediska pěstování květin, zde navštívíme největší květinovou burzu na světě. Návrat do Amsterdamu, muzejní čtvrť - návštěva brusírny diamantů Coster Diamonds proslulá výbrusem diamantu Kooh-i-noor, známá obrazárna Rijksmuseum s ojedinělou sbírkou nizozemského umění, variantně muzeum Van Gogha. Procházka městem kolem radnice a Opery, možnost návštěvy Rembrandtova domu - fascinující pohled do života nejslavnějšího amsterdamského umělce, čtvrť Jordaan - charakteristické úzké uličky a grachty, fakultativně projížďka po amsterdamských kanálech, které dodávají městu originální tvář.
3. den:Celodenní výlet jarním Holandskem. Vyhlášené trhy sýrů v Alkmaaru , neobyčejná podívaná na trhy, tak jak probíhají odpradávna. Následuje skvělý skanzen Zuiderzeemusem v Enkhuizen, který je zasvěcený životu na holandském venkově. Obyvatelé skanzenu v tradičních krojích, plně funkční pekárny, cukrárny, typické původní obytné domky, dílny, praktické ukázky jednotlivých řemesel. Přes hráz Markerdijk pokračujeme do městečka Naarden, vodní pevnost, kostel Grote Kerk - kopule s výjevy Starého a Nového zákona, Valonská kaple - zde je pohřben Jan Amos Komenský, Španělský dům. Cestou zpět na ubytování zastávka v typickém rybářském městečku Marken, které se dnes řadí ke  klenotům Holandska, poklidné dlážděné uličky, barvami hýřící ulice Kerkbuurt, dřevěné domky a malé grachty.
4. den:Navštívíme skanzen Zaanse Schans , to jsou všechny holandské národní tradice na jednom místě, plně funkční větrné mlýny, sýrárna a populární manufaktura na výrobu dřeváků. V závislosti na let. řádu bude zbytek dne patřit korunovačnímu městu a městu umění Amsterdamu. Transfer na letiště a večer odlet do Prahy.

TOPlist