Ideal Tour
>
Země
>
Lotyšsko
>
Stockholm Helsinky Petrohrad a plavba po Baltu

Stockholm Helsinky Petrohrad a plavba po Baltu

0
Helsinky
Helsinky
Palácové náměstí petrohrad
Stockholm_01

Stockholm – Helsinky – Lahti - Savonlinna - Petrohrad - Petrodvorce - Puškin - Tallinn - Riga – Vilnius - Trakai

Povinný příplatek skupinové turistické vízum do Ruska cca 1990 Kč O potřebných formalitách ohledně vyřízení víza budeme včas informovat. Pas je třeba doručit do CK cca 1 až 2 měsíce před odjezdem na zájezd. Předán zpět pak bude průvodcem v autobuse

Jantarová komnata, která sloužila jako audienční místnost ruských panovníků. Příplatek 850 Kč obsahuje vstup do zámeckého parku, zámku i s návštěvou Jantarové komnaty. Možno objednat nejpozději měsíc před odjezdem


Ubytování: hotel ***
Ubytování je zajištěno 1x na trajektu 2.den ve čtyřlůžkových kajutách a 7x v hotelech*** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy. V případě včasného přihlášení do 2 měsíců před odjezdem se zájmem o doobsazení nebude účtován příplatek za 1/1 pokoj.

Strava: snídaně
Snídaně formou bufetu.

Doprava: autokarem
Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Brno, Svitavy, Litomyšl, V.Mýto, Holice (Chrudim), Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy
Délka: 11 dní
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel ***
Stravování: snídaně
Cena od: 17 081

Termíny a ceny

Termín Délka Poznámka Dospělí
07.06.18 čt 11 dní 17 081 Kč rezervovat
19.07.18 čt 11 dní 17 473 Kč rezervovat
16.08.18 čt 11 dní 17 081 Kč rezervovat

Cena obsahuje

 • 8 ubytování
 • 8 snídaní
 • dopravu luxusním autokarem
 • trajekty dle programu
 • cestovní pojištění
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • fakultativní služby, místní dopravu, pobytové taxy, vstupy včetně rezervačních poplatků cca 200 EUR

Příplatky

 • Povinný příplatek skupinové turistické vízum do Ruska (příplatek: 1990 Kč)
 • připojištění proti stornu max.plnění 80% maximálně 25000 Kč (příplatek: 310 Kč)
 • Jantarová komnata (příplatek: 850 Kč)
 • 4lůžková kajuta na trajektu 1.den Travemünde Trelleborg (příplatek: 490 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 4900 Kč)
 • svoz Olomouc (příplatek: 250 Kč)
 • svoz Frýdek Místek, Hranice, Nový Jičín, Ostrava (příplatek: 500 Kč)

Slevy

 • stálý klient (sleva: -300 Kč)

Program zájezdu

1. den:Odjezd z Prahy krátce po půlnoci a cesta do severních přístavů Německa. Odpolední nalodění na trajekt do Švédska. Plavba Baltským mořem. V nočních hodinách vylodění v Trelleborgu a odjezd do Stockholmu.
2. den:Ráno příjezd do švédské metropole Stockholm, celodenní prohlídka Gamla Stan (Staré město) s královským palácem, parlamentem, radnicí a kostelem Storkyran. Moderní radnice, v níž se udělují Nobelovy ceny, unikátní námořní muzeum Vasa. Večer nalodění na trajekt do Finska (ubytování ve 4lůžkových kajutách).
3. den:Ráno bohatá snídaně na lodi, vylodění ve finském Turku a jízda autobusem do hlavní metropole. Helsinky, prohlídka okolí přístavu, Uspenská katedrála, navštívíme moderní kostel Skalní chrám - Temppeliaukion kirkko, halu Finlandia, Olympijský stadion - dějiště LOH 1952, Sibeliův monument - památník nejslavnějšího finského skladatele. Přejezd do střediska zimních sportů Lahti. Cesta nádhernou jezerní krajinou do oblasti Savonlinny, ubytování.
4. den:Návštěva jednoho z nejkrásnějších měst Finska Savonlinny, rozkládajícího se na dvou ostrovech mezi jezery, zastávka u impozantního vodního hradu Olavinlinna. V podvečerních hodinách příjezd do Petrohradu. Ubytování v hotelu. Fakultativně výlet na noční otevírání mostů na Něvě. Autobusem na náměstí Děkabristů, projížďka nočním nasvíceným městem, chrám sv. Mikuláše a romantická místa na břehu kanálů – Petrohradské Benátky. Místa, kam Dostojevský zasadil děj románu Zločin a trest. Návrat do hotelu okolo 02:00 hod.
5. den:Petrohrad (UNESCO), město založené r. 1703 Petrem Velikým na ostrovech a bažinách v ústí Něvy. Okružní jízda městem – domek Petra I. Velikého, Smolný klášter, Křižník Aurora odstartoval jednu z nejzásadnějších událostí světových dějin minulého stol. Prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností města. Ermitáž, jednoho z nejslavnějších světových muzeí a galerií na honosném Palácovém nábřeží, bezkonkurenční sbírky uměleckých pokladů. Zaječí ostrov, historicky první osídlený ostrov Petrohradu s impozantní Petropavlovskou pevností a katedrálou sv. Petra a Pavla s hrobkou P. Velikého a dalších ruských carů, vězení Trubeckého bastionu. Fakultativní lodní projížďka po Něvě – úchvatné pohledy na mosty a vodní cesty. Návrat na nocleh.
6. den:Městečko Puškin, jižně od Petrohradu, velkolepé sídlo ruských carů Carskoje Selo. Jen málo míst v Rusku je spjato s ruskými dějinami více, než zdejší paláce a parky. Prohlídka Kateřinského paláce Kateřiny II. Veliké – mistrovské dílo baroka s dechberoucí Jantarovou komnatu. Odpoledne Petrohrad, náměstí sv. Izáka s jezdeckou sochou Petra Velikého a monumentální katedrálou Sv. Izáka. Z její kopule se skýtá fantastický výhled na město a sousední budovy Admirality a Ermitáže. Něvský prospekt – nejslavnější ulice v Rusku, individuální volno.
7. den:Letní rezidence Petra Velikého Petrodvorce, rozkládající se přímo na břehu Finského zálivu. Prohlídka grandiózního parku, jemuž dominuje Velká kaskáda (37 zlacených soch, 64 fontán a 142 vodotrysků). Odjezd z Ruska, večer ubytování v estonském Tallinnu.
8. den:Tallinn (UNESCO), hlavní město Estonska na břehu Finského zálivu. Staré město obehnané mohutnými hradbami s věžemi a cimbuřím, připomíná malebností svých uliček Prahu. Uvidíme bránu Viru, Radniční náměstí s gotickou katedrálou, hanzovní cechovní a kupecké domy. Odjezd, večer ubytování v Lotyšsku – Riga.
9. den:Hlavní město Lotyšska a největší město Pobaltí Riga. Stará Riga - středověké jádro města (UNESCO) s nejstaršími kamennými domy v zemi, ulice Kalku, červený cihlový kostel sv. Petra, ulice Skarňu, gotický dům Černohlavců, trojice domů Tři bratři na Maža Pils, spleť uliček, nábřeží, Rižský hrad - sídlo prezidenta. Odjezd, večer ubytování Litva - Vilnius.
10. den:Prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností hlavního litevského města Vilnius (UNESCO) na řece Neris – Katedrální náměstí, věž Gedimino, Pilies gatv? (Hradní ulice), Radniční náměstí, dlážděné uličky Starého města, Jitřní brána. Program zakončí v bývalém sídle litevských knížat – vodní hrad Trakai a modlitebny a muzea tajemného etnika Karaimů. Odjezd, noční průjezd Polskem.
11. den:Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

TOPlist