Ideal Tour
>
Země
>
Norsko
>
Norsko – zlatá cesta severu a srdce norských fjor…

Norsko – zlatá cesta severu a srdce norských fjordů

0
Geilo_01
Bergen_01
Bergen_02
Bergen_03
Bergen_04
Holmenkollen_01
Oslo_01
Oslo_02
Oslo_03
Oslo_04
Sognefjord_02

Norsko - nejkrásnější severská země. Snad každý, kdo se vypraví do tohoto koutu Evropy, je doslova očarován krásou kolem sebe - nezapomenutelné hory, divoké řeky, hluboké fjordy. Navštívíme střední část země, která se může pochlubit těmi nejkrásnějšími scenériemi, které budeme jinde hledat jen marně.

Iddefjord - Oslo - Gjovik - Lillehammer - údolí Gudbrandsdalen - Dombas - soutěska Romsdalen - stěna Trollů - cesta Trollů - Orlí stezka - Geirangerfjord - Dalsnibba - Jostedalsbreen - Brigsdalsbreen - Sognefjord - vodopády Tvindefoss - Voss - Bergen - vyhlídka Fl?yen - Geilo - Holmenkollen


Ubytování: hostel
Ubytování je zajištěno 5x v hostelech ve 4lůžkových pokojích, na patře je vždy kuchyňka - možnost vaření, k dispozici místnost s TV, společenská místnost. Možno připlatit 2lůžkový pokoj. Ložní prádlo vlastní, nebo na místě cca 180 NOK. 1x v norském kempu v luxusně vybavených chatkách se čtyřmi lůžky, k dispozici lednice, vařič a varná konvice. Některé chatky apartmánového typu, oddělené 2lůžkové pokoje. Ložní prádlo vlastní, nebo na místě cca 120 NOK. Příslušenství v hostelech a chatkách společné. Nelze zajistit ubytování v jednolůžkovém pokoji. Možno připlatit ubytování v Oslu první a poslední noc v hotelu *** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Snídaně převážně formou bufetu.

Strava: snídaně
Snídaně převážně formou bufetu.

Doprava: autokarem
Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Brno, Svitavy, Litomyšl, V.Mýto, Holice (Chrudim), Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady.

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy
Délka: 9 dní
Doprava: autokarem
Ubytování: hostel
Stravování: snídaně
Cena od: 15 474

Termíny a ceny

Termín Délka Poznámka Dospělí
04.07.18 st 9 dní 15 474 Kč rezervovat
11.08.18 so 9 dní 15 474 Kč rezervovat

Cena obsahuje

 • 5 ubytování v hostelech
 • 5 snídaní
 • 1 ubytování v chatkách
 • dopravu autokarem autokarem
 • trajekty dle programu
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • fakultativní služby, vyhlídkovou plavbu, pobytové taxy, vstupy cca 1200 NOK

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 80% maximálně 12500 Kč (příplatek: 290 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 80% maximálně 25000 Kč (příplatek: 600 Kč)
 • 5 nocí ve 2lůžkovém pokoji v hostelech (příplatek: 2300 Kč)
 • 2 ubytování v Oslu v hotelu 3* (příplatek: 2100 Kč)
 • 5 večeří (min. 10 osob) (příplatek: 2900 Kč)
 • 4lůžková kabina na trajektu tam i zpět (příplatek: 1600 Kč)
 • svoz Olomouc (příplatek: 250 Kč)
 • svoz Hranice, Frýdek Místek, Nový Jičín, Ostrava (příplatek: 500 Kč)

Slevy

 • stálý klient (sleva: -316 Kč)

Program zájezdu

1. den:Odjezd z ČR v dopoledních hodinách přes Německo na trajekt do Skandinávie. Plavba do Trelleborgu. Fakultativně možnost ubytování ve 4lůžkových kajutách.
2. den:Podél západního pobřeží Švédska zamíříme k Iddefjordu a pokračujeme směr Svinesund. Příjezd do Osla , první část prohlídky města - světoznámá budova radnice, budova Opery na břehu Oslofjordu. Ubytování v Oslu.
3. den:Po snídani odjíždíme do Gjoviku, Hala Fjellhalen, Gjovik Kirche. Navštívíme olympijský Lillehammer , ležící u největšího norského jezera Mjösa a „srdce Norska“, mohutné údolí Gudbrandsdalen. Dojedeme do Dombasu a podél divoké řeky Rauma do monumentální soutěsky Romsdalen, na úpatí nejvyšší převislé skalní stěny v Evropě. Nocleh.
4. den:Zlatá cesta severu, divoké údolí Romsdalen , jenž lemují rozeklané vrcholy a vodopády. Zastávka u pověstné převislé Stěny Trollů, Trollveggen. Výjezd věhlasnou Cestou Trollů, Trollstigveien, která 11 serpentinami překonává výškový rozdíl 800 m a prochází překrásnými horskými scenériemi. Překonáme Nordalsfjord a Orlí stezkou dojedeme do městečka Geiranger, ležícího v romantických scenériích Geirangerfjordu (UNESCO). Jeho krásy nejlépe vychutnáte při vyhlídkové plavbě. Pak vyjedeme na horské sedlo s vyhlášenou vyhlídkou Dalsnibba (1440 m n.m.) s úchvatnými pohledy na fjord Geiranger, strmé stěny s desítkami nádherných vodopádů, z nichž nejznámější jsou vodopády Sedm sester , Nápadník a Naděje. Ubytování.
5. den:Vycházka horským údolím k největšímu ledovci v Evropě Jostedalsbreen resp. k jeho nádhernému ledovcovému splazu Brigsdalsbreen. Přejedeme nádhernými scenériemi k rameni největšího norského fjordu Sognefjordu (délka 200 km), toto legendární údolí plné jezer a vodopádů je často přirovnáváno k americkému Grand Canyonu. Zastávka u kaskádovitého vodopádu Tvindefoss a odjezd na ubytování.
6. den:Druhé největší město Norska Bergen , prohlídka historického centra (UNESCO), neopakovatelná atmosféra trhu, unikátní hanzovní domy Bryggen (UNESCO) - středověké kostely, stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen, fakultativně možnost výjezdu lanovkou na vyhlídku Floyen, ze které je vidět centrum města jako na dlani (na vyhlídku je možné vystoupat i pěšky) nebo návštěva známého akvária. Návrat na ubytování.
7. den:Pokračujeme podél impozantních vodopádů Voringfossen  do Geilo, středisko zimních sportů.  Přejedeme největší evropskou náhorní plošinu Hardangervidda a zbytek dne věnujeme prohlídce Osla,  Vigelandův park (více než  200 soch G. Vigelanda), výjezd do dějiště zimní olympiády v Holmenkollenu, zastávka u nově postaveného skokanského můstku, překrásný panoramatický výhled na Oslo .  Ubytování v Oslu. 
8. den:Dokončení prohlídky Osla, poloostrov muzeií Bygdoy,  návštěva Muzea polárních výprav, kde nalezla svůj domov polární loď Fram, na které se plavil Amundsen k severnímu a jižnímu pólu, muzeum  KonTiky, Vikingské muzeum. V poledne odjedeme do Trelleborgu na trajekt. Přes území Německa pokračujeme do ČR.
9. den:Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Podobné zájezdy

Velká cesta Bretaní

Délka: 10 dní
Strava: snídaně
Doprava: autokarem
Termíny: od 01.01.0001
Detail zájezdu

TOPlist