Ideal Tour
>
Země
>
Rakousko
>
Údolí Glemmtal, pobyt v Saalbach Hinterglemm

Údolí Glemmtal, pobyt v Saalbach Hinterglemm

0
rak-alpske
8

Zell am See - Saalbach - údolí Glemmtal - Talschluß - Leogang - Wildenkarkogel - Kohlmaiskopf - Hinterglemm - Reiterkogel - Zwölferhorn - Salcburk 

karta Joker Card zajišťuje bezplatné vstupy do vybraných míst během zájezdu, ale i pro individuální využití - platí pro lanovky, dopravu v údolí, mýtné silnice, projížďky lodí, muzea, bazény v údolí Glemmtal. Konkrétní informace podá průvodce nebo je najdete na www.saalbach.com.

Zájezd do vyhlášeného turistického střediska Saalbach Hinterglemm v kouzelném údolí Glemmtal, mezi Kitzbühelem a Zell am See. Podrobně poznáme celé údolí a na každém kroku nás bude provázet nádherné panorama rakouských Alp. Díky kartě Joker Card, bezplatné užívání lanovek v údolí, ale i údolního vláčku, busu a aquaparku v Saalbachu. 


Ubytování: hotel ****
Ubytování je zajištěno v hotelu**** v Saalbachu ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a balkonem.

Strava: polopenze
bohatá snídaně a večeře 3 chody + salátový bufet

Doprava: autokarem
Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Brno, Svitavy, Litomyšl, V.Mýto, Holice (Chrudim), Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy
Délka: 6 dní
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel ****
Stravování: polopenze
Cena od: 11 490

Termíny a ceny

Termín Délka Poznámka Dospělí
10.07.18 út 6 dní 11 490 Kč rezervovat

Cena obsahuje

 • 5 ubytování
 • 5 polopenzí
 • dopravu autobusem
 • kartu Joker Card
 • využití hotelového wellness
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • fakultativní služby a vstupy mimo kartu, pobytové taxy atd cca 70 EUR
 • Orientační ceny vstupného
 • Glemmtal: Golden Gate Bridge 7 EUR
 • Salcburk: Mozartův dům 10 EUR, Hohensalzburg – lanovka + pevnost 10,40 EUR, Residence 12 EUR

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 12500 Kč (příplatek: 280 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 2000 Kč)

Program zájezdu

1. den:Odjezd z ČR v ranních hodinách do Rakouska. Centrum Vysokých Taur – Zell am See , procházka historickým centrem města a jezerní promenádou. Odpoledne příjezd do údolí Glemmtal. Středisko Saalbach, ubytování v hotelu, večeře.
2. den:Poznávání údolí Glemmtal, cesta vláčkem na samotný konec údolí – Talschluß – turistický ráj s trasami všech délek a náročností, podél nespočtu vodopádů. Největší lanový park Rakouska Top Of, zavěšení na laně můžeme „přeletět“ celé údolí Glemmtal. Největší atrakcí je však 200 m dlouhý visutý most Golden Gate Bridge, spojující ve výšce 42 m obě strany údolí a navazující na stezku v korunách stromů. Odpoledne návrat do hotelu, večeře.
3. den:Ze sousedního údolí z Leogangu, výjezd lanovkou na vrchol Asitz. Méně zdatní po procházce a výhledech návrat zpět do autobusu, zdatnější panoramatickou hřebenovou cestou na Wildenkarkogel (výhledy na Steineres Meer a Leoganger Steinberge) a dále kolem jezera na Kohlmaiskopf. Nejzdatnější turisté možnost přejít až na Asitz nebo Geierkogel. Rodiny s dětmi mohou absolvovat Montelinovu zážitkovou cestu. Návrat do Saalbachu lanovkou nebo pěšky. 
4. den:Hinterglemm, procházka městečkem, výjezd lanovkou na Reiterkogel, množství turistických tras, mj. Alpská zahrádka a Kodok Berg (trasa plná překvapení a úkolů - soutěska, vodní děla...). Odpoledne vyjedeme lanovkou na protější vrchol Zwölferhorn s úžasnými panoramaty a navečer projdeme pohádkový les.
5. den:Volný den, turistika nebo odpočinek v údolí Glemmtal, koupání v aquaparku v Saalbachu nebo výjezd kteroukoliv lanovkou v údolí - doporučujeme Schattbergbahn s výhledy na Vysoké Taury vč. Großglockneru.
6. den:Po snídani odjezd k prohlídce Salcburku (UNESCO), "Řím severu" - historické centrum, Getreidegasse, Domplatz, festivalový palác, hrad, zámek Mirabel s velkolepými zahradami. Příjezd do ČR ve večerních hodinách, Praha cca ve 22.30 hod.

TOPlist