Ideal Tour
>
Země
>
Slovensko
>
Adventní Bratislava Budapešť a termály Velký Meder

Adventní Bratislava Budapešť a termály Velký Meder

0
Bratislava
advent

Adventní zájezd nás zavede do Bratislavy - ochutnáme cigánskou pečínku, chléb se sádlem a cibulí, pagáče, husí a zelné lokše, ale i punč a medovinu. Staré město se nám představí v celé své vánoční kráse i s adventními trhy na Františkánském a Hlavním náměstí. Druhé město bude historická Budapešť, jejíž kulinářské lahůdky není třeba představovat a o tu pravou vánoční atmosféru se postarají vyhlášené tržnice a četné adventní trhy, z nichž každý je svým způsobem jedinečný. Adventní výlet si zpestříme i návštěvou a relaxací v termálních lázních.


Ubytování: hotel
Ubytování je zajištěno v hotelu v Bratislavě ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.

Strava: snídaně

Doprava: autokarem
Nástupní a svozová místa zdarma Praha, Poděbrady, Hradec Králové, Pardubice, Holice (Chrudim), Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Brno, Lanškroun, Ústí nad Orlicí, Česká Třebová.

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy
Délka: 3 dny
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel
Stravování: snídaně
Cena od: 3 690

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena obsahuje

  • 2 ubytování
  • 2 snídaně
  • doprava luxusním autokarem
  • služby českého průvodce
  • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

  • vstupné, fakultativní služby cca 50 EUR

Příplatky

  • cestovní pojištění a proti stornu (příplatek: 140 Kč)
  • jednolůžkový pokoj (příplatek: 800 Kč)
  • svoz Olomouc (příplatek: 250 Kč)
  • svoz Frýdek Místek, Ostrava, Nový Jičín, Hranice (příplatek: 500 Kč)

Program zájezdu

1. den:V ranních hodinách odjezd z ČR do Bratislavy . Prohlídka nejvýznamnějších památek města, které se většinou nachází v historickém jádru Starého města - Michalská brána - jediná z původních středověkých opevnění, symbol města Bratislavský hrad, tyčící se na plošině 85 m nad Dunajem, katedrála sv. Martina - korunovační kostel uherských králů, Františkánský kostel ze 13. stol. - nejstarší ve městě a místo rytířských ceremonií. Kouzelné uličky Starého města a tradiční vánoční trhy na Hlavním a Františkánském náměstí, výrobky z keramiky, vrbových proutků, včelího vosku ale i klobásy, kapustnice aj. Nocleh v Bratislavě.
2. den:Celodenní výlet do vánoční Budapešti, jež byla stavěna jako hlavní město Uherska. Prohlídka historických části: Buda - hradní čtvrť (Rybářská bašta, Matyášův chrám, kde je uložena původní uherská koruna a Pešť - impozantní budova Parlamentu, vánoční trhy na Vörösmartyho náměstí, které patří k největším v Evropě - tradiční lidové a řemeslné předměty, perníčky, langoše, svařené víno, pěší zóna Váci útca a proslulá tržnice, kde nakoupíme klasický uherák, čabajku, sušené papričky i maďarské víno. Variantně lze individuálně navštívit např: termální lázně Széchényi nebo lux. secesní lázně hotelu Gellért. Večer návrat na ubytování.
3. den:Po snídani odjedeme relaxovat do termálního koupaliště Velký Meder . Moderní areál se řadí po celkové rekonstrukci k jednomu z  nejhezčích na Slovensku a zdejší vody přispívají k celkové regeneraci organismu. (Celodenní vstupné do termálů cca 10 EUR). V podvečerních hodinách odjezd do ČR.

Podobné zájezdy

Českosaské Švýcarsko s výletem do Drážďan

Délka: 4 dny
Strava: snídaně
Doprava: autokarem
Termíny: od 05.07.2018
Detail zájezdu

TOPlist