Ideal Tour
>
Země
>
Španělsko
>
Andalusie, památky UNESCO a přírodní parky

Andalusie, památky UNESCO a přírodní parky

0
torremolinos - pláž 7
Alhambra_01
Alhambra_02
Alhambra_03
Cordoba_01
Cordoba_02
Cordoba_03
Frigiliana - Real Exposito
Gibraltar_01
Gibraltar_02
Granada_01
Malaga_02
Malaga_03
Malaga_04
Malaga_05
Poznavame Andalusii_Sevilla_Calle del Agua_Barrio de Santa Cruz
Poznavame Andalusii_Sevilla_Giralda01
Poznavame Andalusii_Sevilla_Puente de la Barqueta
Poznavame Andalusii_Sevilla_tema_patio
Ronda - býčí aréna
Sevilla - Alcazár
Sevilla - Plaza de Espaňa
Sevilla_01
Sevilla_02
Sevilla_03
Sevilla_04
Sevilla_05
torremolinos - pláž 8

Perly maurské architektury (UNESCO): Sevilla, Cordóba, Granada a komplex maurských paláců Alhambra i nejstarší megalitické stavby Evropy a Gibraltar, turistika v přírodním parku El Torcal a Sierra de Grazalema, bílé vesnice, Ronda, kolébka corridy či pravěké jeskyně, vína i sherry, tapas i mořské plody a rytmy flamenca, to je Andalusie.

Torcal - park El Torcal - NP Fuente de Piedra - Sevilla - NP Doňana - Jerez de la Frontera - Cádiz - Gibraltar - Torremolinos - Ronda - Córdoba - Granada - Alhambra


Ubytování: hotel
ubytování je zajištěno v hotelech 2x vnitrozemí, 1x u Sevilly, 4x Torremolinos ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Strava: polopenze

Doprava: letecky
Praha

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy
Délka: 9 dní
Doprava: letecky
Ubytování: hotel
Stravování: polopenze
Cena od: 22 551

Termíny a ceny

Termín Délka Poznámka Dospělí
03.05.18 čt 9 dní 22 551 Kč rezervovat
27.09.18 čt 9 dní 22 551 Kč rezervovat

Cena obsahuje

 • 7 ubytování
 • 7 polopenzí
 • leteckou přepravu Praha Malaga Praha
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer do/z hotelu
 • dopravu autokarem dle programu
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • Fakultativní služby, místní dopravu, pobytové taxy, ochutnávky, vstupy cca 90 EUR

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 12500 Kč (příplatek: 290 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 25000 Kč (příplatek: 600 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 30000 Kč (příplatek: 700 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 3800 Kč)
 • záloha na vstup do Alhambry s rezervací (nutno objednat nejpozději 1 měsíc před odletem) (příplatek: 1000 Kč)
 • výlet do Córdoby (příplatek: 800 Kč)

Slevy

 • stálý klient (sleva: -470 Kč)

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy do Malagy , transfer do hotelu, večeře.
2. den:Snídaně. Výlet do pohoří Torcal: Antequera (původně římská Anticaria) s maurskou pevností a řadou kostelů, turistika v přírodním parku El Torcal - vápencové skály a probouzející se jarní květena a orchideje nebo barvy podzimu v jedné z nejpůsobivějších krasových krajin Evropy - ráj botaniků a fotografů. Návrat na ubytování, večeře.
3. den:Snídaně. Mandloňová cesta přes NP Fuente de Piedra (sušenky „mantecados“) do perly Andalusie Sevilly, kdysi nejbohatší město Španělska, katedrála, věž La Giralda, Alcázar, rezidence emirů, zahrady Reales Alcázares, patia a radnice a paláce zdobené azulejos, židovská čtvrť Santa Cruz, atmosféra obchodních uliček, zahrady Maria Luisa, moderní čtvrť výstaviště, odjezd na ubytování u Sevilly, večeře.
4. den:Snídaně. Cesta podél NP Doňana, Jerez de la Frontera, město proslavené jezdeckou španělskou školou a vínem sherry, ochutnání sherry, přístav El Puerto de Santa Maria. Cádiz, katedrála a zahrady, pozdrav Atlantiku a bílému pobřeží Costa de la Luz, variantně dle počasí návštěva Gibraltaru, britské kolonie s pevností střežící průliv mezi Evropou a Afrikou, Gibraltarská skála, fakultativně terénními vozy na vrchol, vyhlídka na Afriku, opice makaky, ubytování v Torremolinos, večeře.
5. den:Snídaně. Cesta pohořím Sierra de Ronda do městečka Ronda, kolébka corridy a město Hemingwaye, kaňon Tajo, býčí aréna a muzeum corridy, ochutnání místních specialit a vína nebo turistická procházka do kaňonu řeky s výhledy na Rondu, cestou bílých vesniček pueblos blancos, návštěva geologického divu Andalusie propasti Garganta del Chorro, krásná turistika 4km, ev. koupání na Costa del Sol, Návrat na ubytování, večeře. Večer možnost zhlédnutí vystoupení flamenca – jedinečná podívaná (30EUR s nápojem).
6. den:Snídaně, individuální volno, pobyt u moře, veřeče. Fakultativně maurská cesta na sever Andalusie, návštěva dolmenu Dolmen de Menga (národní kulturní památka – nejzachovalejší dolmen Evropy), zastávka v oblasti vína a keramiky azulejos Montilla, možnost nákupu specialit a vína, Córdoba, maurské město na řece Guadalquivir, židovská čtvrť, Mezquita (mešita přestavěná na katedrálu), kouzelné uličky, na jaře vyzdobená nádvoří na Slavnost pátií, rozsáhlé zahrady, Alcázar s pevností katolických králů, arabský trh, stříbrné filigránové šperky. Nebo individuálně vlakem do Benalmadeny (hrad, Akvárium nebo lanovkou do hor Mijas s turistickými trasami) nebo vlakem do Malagy (historické centrum, Picasso).
7. den:Snídaně. Celodenní výlet do města Granada, jedno z nejkrásnějších měst světa, zasněžené vrcholky Sierra Nevada, prohlídka komplexu paláců, pevností a zahrad maurských vládců – Alhambra a zahrady Generalife, jedinečná maurská architektura (využití světla, vody a ornamentů); jedinečný Lví dvůr, královský palác, uličky Albaicínu a maurská historie, cesta krajem bílých horských vesniček Las Alpujarras, návrat na ubytování, večeře.
8. den:Snídaně. Po pobřeží Costa del Sol na Balkón Evropy a za bílými vesničkami, Frigiliana (keramiky s arabskými ornamenty) a turistika v kaňonu s levadou nebo maurská zřícenina s úchvatnými výhledy, Nerja na vysokém útesu nad mořem, pravěká jeskyně Cueva de Nerja, nazývaná přírodní katedrála Andalusie, vyhlášené pochoutky tapas – možnost ochutnání, Malaga, přístav od dob Féničanů, katedrála přezdívaná Jednoruká, sbírky Nadace Picassa, maurský hrad Alcazaba z 8. až 11. stol. se zahradami, archeologické muzeum, ruina hradu Castillo de Gibralfaro, večerní atmosféra, transfer na letiště, odlet do Prahy v pozdních nočních hodinách.
9. den:Přílet do Prahy v brzkých ranních hodinách.

Podobné zájezdy

Andalusie, přírodní parky a památky UNESCO

Délka: 8 dní
Strava: polopenze
Doprava: letecky
Termíny: od 21.09.2017
Detail zájezdu

TOPlist