Ideal Tour
>
Země
>
Španělsko
>
Cesta z Porta krajem Douro po španělské Galicii

Cesta z Porta krajem Douro po španělské Galicii

0
Santiago
Coruna

Kouzelné Porto proslavené vínem, pradávný cíl poutníků na Svatojakubské cestě Santiago de Compostela, Galície se zálivy hluboko do vnitrozemí, nádhernými plážemi s bílým pískem a malebnými rybářskými městečky – triumvirát skvostů, který je opravdu těžko odolat...

Porto - Braga - Bom Jesús do Monte - Santiago de Compostela - A Coruňa - Pontevedra Costa - Rías Baixas


Ubytování: hotel ***
Ubytování je zajištěno v hotelech *** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce. V případě včasného přihlášení do 2 měsíců před odjezdem se zájmem o doobsazení nebude účtován příplatek za 1/1 pokoj.

Strava: polopenze

Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy
Délka: 6 dní
Doprava: letecky
Ubytování: hotel ***
Stravování: polopenze
Cena od: 23 030

Termíny a ceny

Termín Délka Poznámka Dospělí
09.06.18 so 6 dní 23 030 Kč rezervovat

Cena obsahuje

 • 5 ubytování
 • 5 polopenzí
 • leteckou přepravu Praha/Porto/Praha
 • transfer z/na letiště
 • letištní taxy a poplatky
 • dopravu luxusním autokarem dle programu
 • služby českého průvodce
 • ochutnávka vína v Portu
 • vybavení orientačními plány navštěvovaných míst
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • vstupy, místní dopravu, pobytové taxy, fakultativní služby cca 80 EUR

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 12500 Kč (příplatek: 230 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 25000 Kč (příplatek: 540 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 3990 Kč)
 • transfer v ČR Brno, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Jihlava (Pávov), Humpolec (příplatek: 800 Kč)

Slevy

 • stálý klient (sleva: -480 Kč)

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy do Porta, transfer na ubytování, večeře.
2. den:Snídaně. Porto – druhé největší město Portugalska, hlavní město provincie Douro, světově proslulé především portským vínem, které však není zcela z Porta - vinice se nacházejí v údolí řeky Douro, asi 100 km od města a víno je v sudech převážené do Vila Nova de Gaia, městečka ležícího na druhé straně řeky téměř splývajícím s Portem. Až tam dozrává ve sklípkách. Prohlédneme si katedrálu Terreido da Sé, čtvrť Barredo s domy naklánějícími se do stran, gotický kostel Sao Francisco s honosnou zlatou výzdobou. Opustíme Porto a za chvíli se ocitáme před branami středověké Bragy, zastavíme se na poutním místě Bom Jesus do Monte a den zakončíme ve vinných sklípkách cavas, kde dozrává pravé portské víno (ochutnávka). Návrat na ubytování a večeře.
3. den:Snídaně. Odjezd do Santiago de Compostela (UNESCO 1985) – pradávného cíle poutníků na Svatojakubské cestě. Prohlídka zachovalého středověkého centra města s úzkými uličkami a malebnými náměstíčky s množstvím monumentálních paláců, klášterů a kostelů. Nejvýznamnější dominantou je komplex náměstí – proslavené Praza do Obradoiro, které patří k nejkrásnějším náměstím ve Španělsku. Katedrála s bránou Portico de la Gloria představuje vrcholné dílo románského umění. Ubytování, večeře.
4. den:Snídaně. Odjezd do hlavního města španělské autonomní oblasti Galícia – A Coruňa, královského města, jehož historie sahá až do dob Římské říše. Z této doby se zde zachoval jedinečný maják – Torre de Hércules (nejstarší zachovaný v Evropě), který slouží námořní dopravě nepřetržitě už 1900 let. Tato památka, zapsaná i na seznamu historického dědictví UNESCO však není jediným lákadlem A Coruňe – zdejší pobřeží svou členitostí patří k nejzajímavějším koutům Španělska. Mezi největší atrakce města patří i staré město Ciudad Vieja s románským kostelem nebo zahrady San Carlos. Návrat na ubytování do Santiaga, večeře.
5. den:Po snídani odjezd na pobřeží Pontevedra Costa, svými zátokami připomíná norské fjordy, kraje zvaného Rías Baixas (Dolní zálivy), které před zuřivými vlnami Atlantiku chrání ostrov Národního parku Islas Atlánticas. Oblast je známá množstvím nádherných pláží a půvabných rybářských vesniček. Místo Pontevedra zaujme úžasným historickým centrem a robustními kamennými paláci a miniaturními arkádovými náměstími. Ubytování na Pontevedra Costa, večeře.
6. den:Snídaně, individuální volno, dle letového řádu transfer na letiště, odlet do ČR.

TOPlist