Ideal Tour
>
Země
>
Srbsko
>
Srbsko a Bělehrad

Srbsko a Bělehrad

Bělehrad - národní park Djerdab - národní park Fruška Gora


Ubytování: hotel ***
Ubytování je zajištěno v hotelu*** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Strava: polopenze
Polopenze - snídaně kontinentální bufet, večeře menu 3 chody

Doprava: autokarem
Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Brno, Břeclav, Bratislava.

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy
Délka: 4 dny
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel ***
Stravování: polopenze
Cena od: 6 990

Termíny a ceny

Termín Délka Poznámka Dospělí
07.06.18 čt 4 dní 6 990 Kč rezervovat

Cena obsahuje

 • 3 ubytování
 • 3 polopenze
 • dopravu luxusním autokarem
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • pobytovou taxu, místní dopravu, ochutnávky, vstupy, fakultativní služby cca 1000 RSD

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu (příplatek: 170 Kč)
 • ochutnávka vín s občerstvením ve Fruška Gora (příplatek: 250 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 1500 Kč)
 • svoz Kroměříž, Olomouc, Přerov, Zlín (příplatek: 350 Kč)
 • svoz Hodonín, Jihlava, Strážnice, Velké Meziříčí, Veselí nad Moravou, Ždár nad Sázavou (příplatek: 250 Kč)
 • svoz Prostějov (příplatek: 200 Kč)
 • svoz Velká Bíteš, Vyškov (příplatek: 150 Kč)

Program zájezdu

1. den:Odjezd z ČR v časných ranních hodinách. Naše cesta povede přes Slovensko a Maďarsko do cíle našeho putování, hlavního města Srbska, Bělehradu, krásného historického města se smutnou minulostí. Během své tisícileté historie byl Bělehrad asi čtyřicetkrát zničen a spousta cenných památek navždy vzala za své. Město na soutoku řek Dunaje a Sávy sloužilo dlouhá léta jako hraniční pevnost, teprve pak se z něj stalo významné obchodní a kulturní centrum. Dnes je Bělehrad moderním evropským městem se skvělými restauracemi, domy a těmi historickými skvosty, které přežily do dnešních dnů. Přijedeme na ubytování do hotelu 3*, večeře, nocleh.
2. den:Po snídani si prohlédneme Muzeum jugoslávského letectva nacházející se vedle mezinárodního letiště Nikoly Tesly v originálně řešené sklobetonové budově připomínající řídící věž. Nalezneme zde přes 200 strojů většinou používaných srbským a jugoslávským letectvem, kromě toho však je zde několik zajímavostí. Poté se vydáme na okružní jízdu Bělehradem. Prohlédneme si velkolepý chrám sv. Sávy, který je největším pravoslavným chrámem jak v Srbsku, tak na Balkáně a jedním z největších v pravoslavném světě vůbec. Projedeme se kolem významných budov – obdivovat budeme moci majestátní budovu srbského parlamentu, palác se sídlem bělehradské radnice či v samotném centru umístěné Národní muzeum a Národní divadlo. Zastavíme se u kostela sv. Marka, kde jsou uloženy ostatky cara Štěpána Dušana Silného, patriarchy Germana a jiných srbských osobností, je zde také rodinná hrobka královského rodu Obrenovičů. Kousek od řeky a historického centra najdeme jeden z opravdových drahokamů bělehradských luxusních paláců – palác princezny Ljubice, který je jedinečnou ukázkou balkánské architektury s barokními prvky. A samozřejmě nemůže chybět návštěva nejznámější a nejstarší historické památky Bělehradu, kterou představuje rozlehlá středověká pevnost z prastarých keltských časů na útesu nad soutokem Dunaje a Sávy s parkem, Kalemegdan. Její součástí je i Vojenské muzeum s exponáty od roku 1878, či nezapomenutelná vyhlídka na Nový Bělehrad se známou sochou Pobjednika. V odpoledních hodinách se zastavíme v malebné čtvrti Zemun, která v mnohém připomíná naši Malou Stranu. Možná i proto, že v ní najdeme několik katolických kostelů, což je zde skoro rarita. Budeme mít možnost posezení v některé z nábřežních rybích restaurací u Dunaje. Přes čtvrť zvanou Nový Bělehrad s moderní architekturou se vrátíme zpět do našeho hotelu. Na večeři se vydáme do Skadarlije, která je vyhlášenou bohémskou čtvrtí Bělehradu s množstvím tradičních restaurací a vynikající kulisou balkánské hudby. Romantická ulička o délce 400 m s pěší zónou nás uchvátí zcela výjimečnou a živou atmosférou a jak se říká, že Montmartre je srdcem Paříže, Skadarlija je duší Bělehradu, což dosvědčují i takoví návštěvníci jako kytarista Jimy Hendrix, George Bush, španělský král Juan Karlos, šachista Anatolij Karpov a mnozí další.
3. den:Po snídani se vydáme na celodenní výlet k toku řeky Dunaj do Národního parku Djerdap, který je nezapomenutelným zážitkem nejen pro milovníky přírody. Zde řeka Dunaj vytváří vzácný přírodní úkaz – nejdelší říční soutěsku v Evropě, kde se svislé útesy zvedají až 300 m nad hladinu Dunaje a v kotlích propadají do hloubky až 82 m. Po tisíce let představovala tato soutěska výzvu pro cestovatele, obchodníky, válečníky i mírotvorce, a její strategická poloha vysvětluje hojnost historických památek od monumentální neolitické kultury Lepenski Vir, přes starověké až po středověké památky po celé rokli. Prohlídku začneme u vchodu do soutěsky, kde se na skalnatém výběžku nad řekou tyčí devět masivních věží mohutné pevnosti Golubac. Pokračovat budeme podél dunajského toku s nezapomenutelnými výhledy až k úzkému kaňonu Železná vrata. Přejedeme do obce Donji Milanovac v samém srdci národního parku. Při zpáteční cestě budeme mít možnost navštívit jednu z nejvýznamnějších archeologických lokalit v Evropě – Lepenski vir, která je svým stářím více než 8.000 let jednou z nejstarších osad na starém kontinentu. Večer se vrátíme do hotelu v Bělehradu. Večeře a nocleh.
4. den:Po snídani se rozloučíme s Bělehradem a vydáme se do horského masivu Fruška Gora, který je prohlášený za Národní park. V této oblasti vznikaly kláštery od 15. do 18. století a jsou často spojeny s vládou sremských Brankovićů. Dnes jich je osmnáct zachovaných, ze dvou zbyly jen samostatné kostely a dva jsou v ruinách. My se zastavíme u kláštera Krušedol s kostelem zasvěceným Blagoveštenju ze 16. století s dochovanými freskami a pokud nám zbude čas, tak se ještě krátce podíváme ke klášteru Novo Hopovo, kam byly přineseny ostatky proslulého bojovníka sv. Teodora Tirona, proto kostel zaujímá zvláštní místo mezi fruškogorskými kláštery. Oblast Fruška Gora je také známou vinařskou oblastí a i my se v jednom z místních vinařství zastavíme a budeme mít možnost vynikající vína nejen ochutnat (5 vzorků s občerstvením), ale i také zakoupit. Poté se již vydáme přes Maďarsko a Slovensko do ČR. Návrat v nočních hodinách.

TOPlist