Ideal Tour
>
Země
>
Švédsko
>
Stockholm - kouzelná metropole a bílé noci severu

Stockholm - kouzelná metropole a bílé noci severu

0
Djurgarden_01
Drottningholm_01
Riksdagen_01
Stockholm_01
Stortorget_01
Vasamuseet_01

Pozvání na eurovíkend do Stockholmu, do města, ve kterém se skandinávský klid potkává s jižanským veselím. Vydejte se s námi do města muzeí a galerií, zahrad a parků, moře a jezer, v jejichž vodách se zrcadlí hned čtrnáct ostrovů, na kterých Stockholm leží.


Ubytování: hotel
Ubytování je zajištěno v hotelu ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Strava: snídaně
kontinentální snídaně

Doprava: letecky
Praha

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy
Délka: 4 dny
Doprava: letecky
Ubytování: hotel
Stravování: snídaně
Cena od: 14 290

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena obsahuje

 • 3 ubytování
 • 3 snídaně
 • leteckou přepravu Praha Stockholm Praha
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer z/na hotel
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • fakultativní služby, místní dopravu, vstupy cca 900 SEK

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu (příplatek: 140 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 2190 Kč)
 • transfer v ČR Opava, Havířov, Ostrava, Frýdek Místek, Nový Jičín, Hranice, Přerov (příplatek: 600 Kč)
 • transfer v ČR Brno, Svitavy, Olomouc (příplatek: 500 Kč)
 • transfer v ČR Pardubice, Hradec Králové (příplatek: 400 Kč)
 • transfer v ČR Poděbrady (příplatek: 300 Kč)

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy do Stockholmu , transfer na ubytování. Poznávání švédské metropole zahájíme na Gamla Stan (Staré město). Od působivého Královského paláce (Kungliga Slottet) se vydáme na Stortorget, malebné náměstí s barevnými měšťanskými domy, kterým vévodí budova staré burzy, v níž dnes sídlí Nobelovo muzeum. Dále zamíříme ke dvěma významným církevním stavbám, a sice k bohatě zdobenému Německému kostelu (Tyska kyrkan) a ke stockholmské katedrále Storkyrkan. Okolo barokního paláce Riddarhuset, v němž se po staletí scházela švédská šlechta, se dostaneme na ostrov Riddarsholmen. Zde stojící půvabný kostel s nepřehlédnutelnou věží, je místem posledního odpočinku mnoha králů a královen.
2. den:Po snídani vyrazíme na ostrov Djurgarden, zde navštívíme jedinečné Muzeum lodi Vasa (Vasamuseet), se skvěle zachovalým válečným korábem ze 17. století. Procházka po nábřeží, Královské dramatické divadlo (Kungliga Dramatiska Teatern), Národní muzeum (National Museum), park Kungsträdgarden, Náměstí Gustava Adolfa, (Gustaf Adolfs Torg), ostrov Helgeandsholmen s budovou Parlamentu a konečně věhlasná Stadshuset, stockholmská radnice, ve které se rok co rok předávají Nobelovy ceny. Později odpoledne volno k návštěvě Radnice, Královského paláce nebo některého z vynikajících místních muzeí.
3. den:Snídaně. Dopoledne fakultativní výlet na zámek Drottingholm (UNESCO), sídlo švédského krále. Vedle honosného paláce můžeme obdivovat krásné zahrady, francouzskou i anglickou, přilehlé Dvorní divadlo a Čínský pavilon, jenž dříve sloužil jako letní rezidence panovnické rodiny. Po návratu do centra Stockholmu lze navštívit slavný Skansen (muzeum pod otevřeným nebem), v jehož areálu je možné zakusit tradiční život severského venkova nebo Nordické muzeum (Nordiska museet), jehož expozice zachycuje kulturní vývoj Švédska. V podvečer prohlídka města z paluby výletní lodi, při níž pochopíme, proč se o tomto městě hovoří jako o Benátkách severu.
4. den:Snídaně. Dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.

Podobné zájezdy

Řím Vatikán Neapol

Délka: 4 dny
Strava: snídaně
Doprava: letecky
Termíny: od 12.05.2016
Detail zájezdu

TOPlist