Ideal Tour
>
Země
>
Ukrajina
>
Západní Ukrajina a východní Slovensko

Západní Ukrajina a východní Slovensko

0
kolocava
bardejov-namesti
kolocava-kostel
kosice
kosice-2
lvov
lvov2
uzhorod
uzhorod-ortodox-kostel
uzhorod-skanzen

Levoča - Hervartov - Bardějov - Ladomirová - Lvov - Koločava - Iza - Užhorod - Mukačevo - Košice - Krajinka u Ružomberku


Ubytování: hotel
Ubytování je zajištěno v hotelech*** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Strava: snídaně
Snídaně kontinentální bufet, večeře za příplatek servírované 3 chody

Doprava: autokarem
Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Brno, Jihlava , Velká Bíteš, Velké Meziříčí

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy
Délka: 6 dní
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel
Stravování: snídaně
Cena od: 8 490

Termíny a ceny

Termín Délka Poznámka Dospělí
18.08.18 so 6 dní 8 490 Kč rezervovat

Cena obsahuje

 • 5 ubytování
 • 5 snídaní
 • 1 boršč s nápojem v Koločavě
 • doprava luxusním autokarem
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • pobytovou taxu, vstupy, fakultativní služby cca 15 EUR a 55 UAH

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu (příplatek: 200 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 2600 Kč)
 • 4 večeře (příplatek: 990 Kč)
 • svoz Vyškov (příplatek: 150 Kč)
 • svoz Prostějov (příplatek: 200 Kč)
 • svoz Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Žďár nad Sázavou (příplatek: 250 Kč)
 • svoz Uherské Hradiště (příplatek: 300 Kč)
 • svoz Kroměříž, Olomouc, Přerov, Zlín (příplatek: 350 Kč)

Program zájezdu

1. den:V brzkých ranních hodinách odjezd z ČR na Slovensko. Naší první zastávkou bude Levoča, perla spišské koruny, jejíž historické centrum je zapsáno na listině UNESCO. Po procházce centrem si prohlédneme jeden z největších gotických oltářů mistra Pavla z Levoče. Poté odjedeme do Hervartova, malé obce, kde stojí další památka ze seznamu UNESCO – vzácný dřevěný římskokatolický kostel sv. Františka z Assisi. Naší poslední zastávkou bude Bardějov, kde si prohlédneme centrum a středověké městské opevnění s baštami, starobylé náměstí s radnicí a baziliku minor s 11 gotickými oltáři. Město bylo pro svou unikátnost zapsáno na seznam UNESCO. Ubytování.
2. den:Po snídani se zastavíme u dřevěného pravoslavného kostelíka Ladomirová, který je na seznamu UNESCO. Poté pojedeme přes Dukelský průsmyk, známý z 2. světové války, kdy zde probíhala operace, při které zahynulo nebo bylo zraněno až 8.500 sovětských a 6.500 československých bojovníků, na Przemysl, která je (po Krakově) druhým nejstarším polským městem. V podvečer přijedeme na Ukrajinu, abychom se ubytovali ve Lvově.
3. den:Po snídani se budeme věnovat prohlídce pozoruhodného Lvova, hlavního města západní Ukrajiny. Město bylo součástí Polska i Rakousko-Uherska. Jeho centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Lvov je také důležitým duchovním střediskem. Své katedrály tu má řeckokatolická, římskokatolická i arménská církev. V roce 2001 navštívil město papež Jan Pavel II. Prohlédneme si památkovou rezervaci, uvidíme všechny tři katedrály, renesanční kapli Boimů i čtvercové náměstí s radnicí a památnými renesančními a městskými domy. Návrat na ubytování.
4. den:den: Po snídani pojedeme ze Lvova horskou oblastí přes poloninu Boržava a kolem poledne přijedeme na Koločavu přezývanou turistickou „čechárnou“ v Zakarpatí. Po prohlídce minimuzea Ivana Olbrachta, které se nachází v místní škole, se občerstvíme borščem a pivem nebo nealko nápojem v bývalé četnické stanici, kde je dnes místní hospoda. Před odjezdem se ještě podíváme k hrobu Nikoly Šuhaje i k hrobu jeho ženy Eržiky a navštívíme také dřevěný kostelík sv. Ducha. Cestou do Užhorodu se zastavíme ve vesničce Iza, která je proslulá výrobou tradičních předmětů z proutí a dřeva. U místních stánků budeme mít možnost koupit si i my nějaké typické suvenýry. Poté již pojedeme krásnou karpatskou hornatou krajinou s malebnými výhledy na pasoucí se koně i starobylé chalupy až do Užhorodu, kde se ubytujeme v hotelu v blízkosti centra. Večer se projdeme městem s množstvím kaváren a promenádní atmosférou.
5. den:Po snídani odjedeme z hotelu a zamíříme do krajanského spolku Tomáše Garyka Masaryka. Poté se podíváme do čtvrti Malé Galago, kde stojí staré vládní a obytné budovy postavené československou vládou ve 20. a 30. letech minulého století. Budovy jsou často postaveny ve funkcionalistickém stylu a připomínají Malé Dejvice. Vrátíme se do centra a kolem řeckokatolické katedrály se projdeme hradní čtvrtí, již vévodí hradní tvrz ze 13. století. V individuálním volnu budeme moci navštívit užhorodský skanzen lidové architektury, kde se nachází 30 tradičních dřevěných stavení přemístěných ze Zakarpatí nebo navštívit hradní tvrz. Odpoledne navštívíme Mukačevo, město, které patřilo mezi světovými válkami Československu. Projdeme se nově opraveným historickým centrem s cennými památkami ze 14. stol., mezi něž patří barokní klášter, gotická kaple a především nedobytný hrad Palanok tyčící se nad městem. Večer se vrátíme do Užhorodu a projdeme se městem na večeři, která je zajištěna pro zájemce v typické vinárně.
6. den:den: Po snídani se již vydáme směrem na Slovensko, kde si prohlédneme historické centrum Košic, druhé největší slovenské město. Během naší procházky opravdu nádherně renovovanou památkovou rezervací s kouzelnou pěší zónou a vodotrysky v centrálním parčíku i my pochopíme, díky čemu bylo toto město vybráno za Evropské hlavní město kultury pro rok 2013 spolu s francouzským Marseille. Budeme obdivovat domy a paláce z období gotiky, baroka i secese a uvidíme i největší gotickou slovenskou katedrálu sv. Alžběty, která tomuto centru dominuje. Naší poslední zastávkou bude typická salaš Krajinka u Ružomberoku, kde si budeme moci zakoupit výhodně domácí sýry. Do Brna přijedeme ve večerních hodinách, následně do Prahy.

TOPlist