Zájezdy
pro Vás připravila ck Ideal Tour!

Ideal Tour
>
Země
>
Portugalsko
>
Guimaraes

Vyhledat zájezdy

Zaregistrujte se a my Vám zašleme ty nejlepší Nabídky na Váš email.

Guimaraes

Na severozápadě Portugalska se v provincii Minho rozkládá město Guimaraes, které je považováno za kolébku portugalského národa. Právě zde se totiž narodil první portugalský král Alfons I. Historické jádro města bylo v roce 2001 pro svou jedinečnost zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.
Guimaraes, které je údajně nejstarším městem celého Portugalska, bylo vystavěno uprostřed mírně kopcovité krajiny. V roce 1139 se Afonso Henriques prohlásil králem Alfonsem I. a za své sídelní město si vybral právě Guimaraes. I když se hlavní město Portugalska rychle přestěhovalo do Coimbry a sídlo krále do Porta, zůstalo Guimaraes už navždy místem zrození národa. Důkazem důležitosti města je charakteristický obrys zdejšího hradu, který se objevuje na portugalském erbu uprostřed státní vlajky.
Centrum města je protkáno úzkými středověkými uličkami, které jsou lemovány obchůdky a kavárnami a přímo vybízejí k příjemné procházce. Nejstarší je ulice Rua de Santa Maria, která je dlážděná kočičími hlavami a ozdobena starými městskými domy zdobenými sochami. Vede z hlavního náměstí Largo da Oliveira kolem paláce Paço dos Duques až ke hradu. Ten je největší turistickou atrakcí města.

TOPlist