Zájezdy
pro Vás připravila ck Ideal Tour!

Ideal Tour
>
Země
>
Španělsko
>
Španělsko - Blanes

Vyhledat zájezdy

Zaregistrujte se a my Vám zašleme ty nejlepší Nabídky na Váš email.

Španělsko - Blanes

Blanes Blanes - promenáda, trhy, pláž, hrad, festival ohňostrojů

Svoji dovolenou můžete strávit v Blanes, které patří k nejkrásnějším letoviskům a nachází se na rozhraní dvou pobřeží - Costa Brava a Costa Maresme. Dominantou městečka je hrad Sant Juan, odkud se nabízí rozhled na celé město a jeho okolí. Blanes se vyznačuje atmosférou starobylého rybářského městečka, ze kterého se časem stalo pěkné lázeňské středisko. V centru Blanes je krásná pláž se skalním výběžkem oddělujícím historickou část letoviska od nové. Pláže poskytují kompletní servis. Ve staré části Blanes se dochovalo středověké jádro se spoustou restaurací a obchůdků. V novější části města stojí moderní hotely a na promenádě samozřejmě nechybějí ani oblíbené restaurace, bary a další lákadla pro turisty.
Pravidelně se ve městě konají trhy s ovocem a zeleninou, v přístavu je 4x týdně rybí trh. Již téměř 100 let je chloubou města vyhlášená botanická zahrada se skvělou sbírkou místních i exotických rostlin. V pěší vzdálenosti od centra se nacházejí romantické písečné pláže obklopené divokými skalisky.
Všechny pláže v této oblasti se vyznačují hrubším pískem a pozvolným vstupem do moře.
Nezapomenutelný zážitek si můžete odnést i z 46. ročníku mezinárodního festivalu ohňostrojů (El Focs de Blanes), který proběhne ve dnech 23.-26.7.

TOPlist